İDESİS - SONOS-TR.COM > SONOS KURULUM REHBERİ

HAKKIMIZDA

15 Dakikada Adım Adım Sonos Kolay Kurulum Rehberi

Sizlere daha önce hiçbir Sonos Kablosuz Çok Odalı Ses sistemi kurulumu tecrübesi olmayan birinin gözünden bakarak bu kurulum rehberini sunmaya karar verdik. 

Burada Sonos ile 3 oda için örnek bir kurulum rehberi okuycaksınız. Kurulum rehberimizde kullanacağımız ürünler Connect, Sonos Play:3, Sonos Play:5, and Sonos Boost

[Not: Sonos Kurulumu için yeni ve daha kolay bir yöntem bulunmakta. Bununla ilgili bilgiyi sayfa sonunda bulabilirsiniz.]


Dakika 1: Sonos uygulamasını cihazınıza indirin

Sonos IOS Uygulaması   Sonos Android uygulaması   Sonos Masaüstü Yazılımları

Biz Sonos kurulumu için burada iPad kullanıyoruz, ve Sonos IOS uygulamasını indiriyoruz. Sizler de yukarıda kısayollardan cihazınıza uygun yazılımı indirerek başlayabilirsiniz.Uygulama size adım adım yönergeler vererek ne yapacağınız hakkında yardımcı olacaktır.


Dakika 3: Sonos Boost Kurulumu

Sonos Boost, evinizde bulunan internet ağına Sonos sisteminizin erişebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede online müzik servislerine, internet radyo istasyonlarına, evnizde bulunan bilgisayarlara ve Network desteği bulunan depolama aygıtlarına erişebileceksiniz. Sonos Boost ürününüzü Modeminize yakın bir yere konumlandırabilirsiniz ve kutusundan çıkan network kablosu ile modeminize bağlayabilirsiniz.


Dakika 5: Sonos Connect Kurulumu

Evimizde mevcut bulunan bir ses sistemini, Sonos müzik sisteminin bir parçası olarak kullanmak istediğimiz için Sonos Connect bizim için en uygun ürün olmakta. Bu sayede salonumuzdaki hazır kurulu bir ev sinema sistemine Sonos un sunduğu bütün özellikleri eklemiş olacağız. Bunun için Sonos Connect kutusunda bulunan bir ses kablosu ile bağlantıyı gerçekleştiriyoruz. Sonos Connect in arka kısmında bulunan Audio Out analog RCA ses çıkışlarından amfimizin Audio In kısmına giriş yapıyoruz.


Dakika 6: Sonos Play:3 Kurulumu

Sonos Play3 dahili amfisi ve 3 adet hoparlörü bulunan bir Sonos ürünü. Hoparlör ve amfisi kendi içerisinde bulunduğundan dolayı başka hiç bir ürüne gereksiniminiz olmayacaktır. Sadece fişe takın ve müziğinizi Sonos ses kalitesiyle dinlemeye başlayın.


Dakika 7: Sonos Play:5 Kurulumu

Sonos Play:5, Play:3 ün bir büyük modeli. İçerisinde 5 adet dahili amfi ve 5 adet hoparlör bulunmakta. Bu yüzden salo gibi daha büyük alanlar için uygun olacaktır. Sonos Play:5 ve Play:3 kablosuz olarak kullnıldığı için, ürünü daha sonra evinizin başka bir bölümünü taşıyarak kullanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız bir adet elektrik prizi olacaktır.

Dakika 8: Sonos Yazılım Güncellemesi

Tüm Sonos ürünleri kurulumu tamamlandıktan sonra, kontrol uygulaması Sonos sisteminde bulunan ürünlerin yazılım güncellemelerini denetleyecek ve eğer varsa güncel yazılımlarını otomatik olarak yükleyecektir. Bu sayede Sonos ürünleriniz hep güncel kalacaktır. Bu işlem internet hızınıza ve güncelleme dosyası büyüklüğüne göre süre olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Sonos iOS , Android Ugulamasından sisteminizdeki  tüm Sonos ürünlerini  kontrol edebilirsiniz.

Dakika 15: Müzik Servislerinin kurulumu

Spotify, Deezer, Last.FM gibi online müzik servislerini kurabilirsiniz. Bu servisler Sonos tan bağımsız olup özel üyelik sistemi ile çalışmaktadırlar. Bu servislere üye olduktan sonra üyelik bilgilerinzi Sonos uygulaması üzerinden girerek tüm online müzik arşivinize ulaşabilirsiniz. Hiç bir yere üye olmadan da Sonos un sizlere sunduğu 100.000 den fazla Dünya'nın çeşitli bölgelerinden yayın yapan internet radyolarıyla mzik keyfinize başlayabilirsiniz.

Ayrıca telefon, tablet ve bilgisayarınızda yüklü bulunan müzikleri de kablosuz olarak Sonos üzerinden dinleyebilirsiniz.

Sonos Kurulumu için yeni bir yöntem

Yakın bir zamana kadar, Sonos ürünlerinden en az bir tanesinin fiziksel olarak kablo ile network ağınıza bağlı olması gerekiyordu. Bunun için genellikle Sonos Bridge veya Boost ürünü kullanılmaktaydı. Yeni gelen yazılım güncellemesi sayesinde herhangi bir sonos ürününü kablosuz ağınıza tanıtarak sistemi kurabilirsiniz. Sonos Boost veya Bridge kullanımı Wi-Fi ağının yetersiz kaldığı durumlar için iyi performans alabilmek adına kullanılabilecek iyi bir seçenek olarak durmaktadır.

Kurulum ile ilgili detaylar çok yakında görselleri ile sayfamıza eklenecektir. Aşağıdaki videodan ingilizce olarak kurulumu izleyebilirsiniz. Türkçe alt yazı seçeneği de aşağıdaki kurulum videosuna eklenecektir.

Her türlü soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirisniz.

 

Adres: Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:6C Levent Beşiktaş İSTANBUL
Telefon: +90 212 220 85 25
Faks: +90 212 320 43 62
Sosyal Medya : Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Copyright © Her Hakkı Saklıdır. İdesis - sonos-tr.com Sonos Kredi Kartı ile Ödeme